Tipy na grilování


Hot-smoked

Jídlo uzené horkým kouřem se vaří přímým teplem po stejnou dobu, jakou je vystaveno kouři při teplotě v rozmezí 60 a 80°C. K této technice má domácí kuchař přístup pomocí sporákových udíren, venkovních udíren nebo grilů. Kouřová chuť také přichází od pečení steaku a mas na pánvi. Zelenina může být také grilována a naplněna kouřovým aroma, třeba lilek pro přípravu baba ghanoush nebo baby pórek pro jeho sladkou, jemnou zelenou dužinu.

Šťavnatý a kouřový vakuově vařený steak

Jednou z nejvýraznějších kouřových chutí je barbecue. Naším tajemstvím nejšťavnatějšího a nejchutnějšího kouřového steaku je předvaření masa v parní troubě, než jej opečete na grilu. Každý krvavý až dobře propečený steak bude podle chuti každého, protože nastavíte přesnou teplotu s pomocí pokrmového teploměru. Jelikož není možné maso přepéci, bude maso vždy šťavnaté a chutné. Dopečení na grilu mu dodá kouřovou chuť grilování.

Připravte si na grilu perfektní hovězí steak jako profesionál (návod pro uzavřené grily)

První stranu steaku grilujte 4 minuty v přímé grilovací zóně a se zavřeným poklopem. Steak obraťte. Druhou stranu grilujte další 4 minuty v přímé zóně a se zavřeným poklopem. Poté položte steak druhou stranou do nepřímé grilovací zóny a tam grilujte dalších 10 minut se zavřeným poklopem. Potom zkontrolujte pomocí digitálního kapesního teploměru, zda má maso požadovanou vnitřní teplotu a v případě potřeby pokračujte v opékání, dokud steak nebude mít požadovanou vnitřní teplotu (tento postup by neměl trvat déle než 7 minut). Steak sundejte z grilu a nechte 3-5 minut odpočívat na předehřátém talíři. Tím se masové šťávy znovu rozloží a maso zůstane krásně šťavnaté.